Şarkı sözlüğü şarkı sözleri sitesine hoşgeldiniz, 20 Temmuz 2019

Ezgi Ayçe

Ezgi Ayçe

İzmir doğumlu Ezgi Ayçe, üniversite için İstanbul’a geleceği yıllara dek, çok sevdiği Akçakoca’da büyümüştür.
İlkokuldan üniversite yıllarına kadar korolarda şarkı söylemiş, dans etmiştir. Lise yıllarında babasının kurduğu lise orkestrasında bas gitar çalmış ve şarkı söylemiştir.

Müzikal anlamda çok zevk aldığı bu yılların ardından gelen üniversite stresi ile birlikte klasik gitara sarılmış ve beste yapabilme potansiyelini fark etmiştir. Lisedeki hocaları fen ve dil üzerine başarısını fark edince müzik okuma hayalleri, yerini başka bir bölüm okumaya bırakmıştır. Peyzaj yüksek mimarı olan Ezgi Ayçe, üniversite yıllarında birçok gruptan teklif almasına rağmen hiçbir şey yapmamayı tercih etmiştir. Çoğu üniversitelinin rock müzik sevdiği o yıllarda onun ruhunda 80-90’ların Pop Müziği vardır.

2007-2008 döneminde Avrupa Korosu’nda koristlik yapmış, 2010 yılında ise Boğaziçi Caz Korosu kadrosuna girmiştir. Hayatını kökten bir değişime götürecek olan Boğaziçi Caz Korosu ile sene içerisinde rekor sayıda konserler veren, turnelere çıkan, enerjik ve fedakar bir ekibin içinde üç sene geçirmiş ve Temmuz 2011’de Avusturya’da düzenlenen Dünya Koro Şampiyonası’nda 2 kategoride kazanılan Dünya Şampiyonluğu’nu tatmıştır. 2012 yaz aylarında İtalya, Amerika ve Macaristan’da düzenlenen yarışma ve festivallerde dereceler kazanan bu ekiple güzel tecrübeler edinmiş, 150’nin üzerinde konser ve sahnede yer almıştır.

Boğaziçi Caz Korosu bünyesinde Soprano olmakla birlikte ekibin koordinatörlüğünü de yapmış olan Ezgi Ayçe, Boğaziçi Caz Korosu’ndan oluşturulan özel bir ekiple Sertab Erener’in albüm kaydında, Nil Karaibrahimgil’in konser kadrosunda, Yasemin Mori’nin son albümünün back vokal kayıtlarında ve Ali Kocatepe’nin 50. Sanat Yılı konserlerinde yer almıştır.

Temmuz 2014’te kendi müzik organizasyon ve prodüksiyon şirketi Ezop Music & Production’ı kurmuş olup, müzisyen olarak sahne almanın yanı sıra kendi orkestraları ve şovları ile yaratıcı müzik organizasyonları düzenlemekte ve prodüksiyonlar yönetmektedir. 2014 yılında çıkardığı Single’ı “Şansın Varsa” ile TRT Fm Arena 40 listesinde iki hafta boyunca ilk sırada kalmayı başarmıştır.

Ezgi Ayçe, bir çok sanatçı ve albüme söz – müzik veren, kaliteli bir tarz ile Pop Müziğini icra eden bir şarkıcıdır. 2 Mart’da sözü müziği ve yorumu kendisine ait olan, Enbe Orkestrası’nın çıkış parçası ‘Yarım Sevda’ tüm dijital platformlarda ve müzik marketlerde yerini alacaktır. Dünya çapında, Batı-Doğu karışımı projelerde yer almak ve müziğini global çapta duyurmayı amaçlamaktadır.

Sanatçıya Ait Eserler