Şarkı sözlüğü şarkı sözleri sitesine hoşgeldiniz, 24 Ağustos 2019

İhsan Eş

İhsan Eş

Doğum: Trabzon (Çaykara)


Dünya’da en çok bilinen, konuşulan, anlaşılan dildir müzik, o nedenledir ki Müziğin dili evrenseldir.
Müzik yönetmenliğini de yaptığı albümün de dinleyicilerini Karadeniz’den yola çıkarak Ege’ye, Akdeniz’e, Balkanlara ve Yunanistan’a kadar uzanan müzikal bir yolculuğa davet etmektedir. Doğu ve Batı sazlarını aynı potada eriterek ortak bir dil yaratmayı amaçlar. Aynı şarkı içeresinde iki dili bir arada kullanır ve Türkçe, Romeyika, Yunanca seslendirerek müziğin birleştirici gücünü ortaya koymak ister.

2009 yılında “ Espira ” isimli ilk albüm çalışması Kalan müzik etiketiyle dinleyicisiyle buluşan İhsan Eş ’in; II. albüm çalışması “ Deniz’e ” Marka Müzik etiketiyle tüm müzik marketlerde dinleyicisini bekliyor. 13 eserden oluşan albümün ilk klip çalışması olan “Sensiz” adlı eserin sözleri Ali Sekban müziği İhsan Eş ’e ait. Sanatçının 1990’lı yıllarda yapmış olduğu bir bestenin günümüzde hayat bulmasından dolayı heyecanlı olduğunu ifade eden İhsan Eş diğer eserler içinde klip çalışmalarına başlamıştır.

Albümde çok değerli müzisyenlerle çalıştığını, özellikle ezgilerinde çok kıymetli sanatçılar Nikos Papazoglou, kemençe üstadı Nikos Papavramidis, Bahattin Çamurali, Xristos Antoniadis, Xristos Xrisanthopulos, Rasoulis Manolis, Petros Vagiopoulos, Özkan Avcı gibi isimlerin eserlerini seslendirmiştir. Orijinallerine sadık kalarak kendilerini tekrar anmak ve genç dinleyicilerin de bu eserlerle karşılaşmasını sağlamak düşüncesinde olduğunu belirtmektedir.

İhsan Eş’in Deniz’e isimli albümünde 13 eser yer almaktadır… Sanatçı Ankara’da bir çok müzisyenin ve solistin albüm çalışmalarında müzik yönetmenliğine devam etmektedir. Yakın zamanda Anadolu’ya ait ezgilerle dinleyicilerine yeni ve çok farklı projelerinin hazırlığının da devam ettiği haberini vermektedir.

Sanatçıya Ait Eserler