Şarkı sözlüğü şarkı sözleri sitesine hoşgeldiniz, 21 Temmuz 2019

Orhan Ölmez

Orhan Ölmez

Orhan Ölmez

Doğum: 1 Mayıs 1978 (Manavgat)

Türk şarkıcı, besteci, söz yazarı, aranjör ve sunucu.

Etkin yılları: 2003-günümüz

Sanatçı, küçük yaşlarda, Sivas’ın Divriği ilçesinde, babasının hediye etmiş olduğu bağlama ile türkülerle tanışmış ve böylece müzik serüveni başlamıştır. Küçük yaşta, çeşitli yerlerde bağlaması ile sahne almış, lise yıllarında bağlamanın yanı sıra, başta gitar olmak üzere ud, buzuki, kabak kemane vb. çeşitli müzik aletlerine ilgi duymuş ve profesyonel anlamda icra etmiştir.

1995 – 2000 yılları arasında Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarında eğitim gören sanatçı, üniversite sonrasında, TRT İzmir Radyosu, Türk Halk Müziği Korosunda bağlama sanatçısı olarak görev almıştır. Bu süreçte gerek enstrümanı ile gerek sesiyle sahne çalışmalarına devam ederken, kendine has besteleriyle dikkat çekmiş ve şimdiki durumunun sinyallerini çok uzun zaman öncesinde vermiştir.

2003 yılının Mayıs ayında yayınlanan “Su Misali” isimli ilk albümünün yakaladığı başarı, sanatçının uzun yıllar boyunca yapmış olduğu çalışmaların ve edindiği birikimin doğru sonuçlara gebe olduğunu gösterir nitelikte olmuştur.

İlk albümle gelen başarılı çıkışın ardından, yaklaşık 2 yıl sonra “Herşeyin Farkındayım” isimli albümü ile müzikal kimliğini koruyan ama yeniliklere de açık olduğunu gösteren Orhan Ölmez, akıllarda yer etmiştir.

2006 yılında “Kral TV Video Müzik Ödülleri”nde “En İyi Fantezi Müzik Erkek Sanatçı” ödülüne layık görülmüştür. Orhan Ölmez alanında isim yapmış bir çok sanatçıya söz ve beste vermiştir. Bunlardan bazıları başta Cengiz Kurtoğlu olmak üzere Nuray Hafiftaş, Özcan Deniz ve Alişan gibi isimlerdir.

Sanatçıya Ait Eserler