Şarkı sözlüğü şarkı sözleri sitesine hoşgeldiniz, 19 Temmuz 2019

Tansu Gencer

Tansu Gencer

Tansu Gencer


Doğum: 30 Mart 1975 (Manisa)


Tansu Gencer’in müzikle tanışması ilk olarak ilköğretim okulunda müzik öğretmeni sayesinde başladı. Öğretmenin müziğe olan yeteneğini keşfettiği Gencer, ilk deneyimine de okul korosunda solistlik yaparak başladı. Küçük yaşlarda gönül verdiği müzikte karşısına çıkan zorlu aşamaları bir bir geride bırakan Gencer, standartlarını sürekli olarak müzik ve sanatın içinde belirledi.

Çocukluk yıllarında mahallesinde de çok sevilen bir kişilik olan Gencer, hayata atılmaya başladığı yıllarda babası tarafından farklı meslek guruplarına yönlendirilse de, ağır basan müzik aşkı ile yolunu çoktan çizmişti bile…

O yıllarda amatör müzik guruplarında solistlik yapmaya başlayan Gencer, sesi ve farklı yorumu ile kısa sürede çevrede aranan müzisyenler arasında boy gösterdi. 1995 ve 1996 yıllarında çok sevdiği müziğe ara verip vatani görevi için kışlanın yolunu tutan Gencer, 1998 yılında askerlik dönüşü ailesi ile birlikte Belçika’ya yerleşti.

Belçika’da da kısa sürede sesi ve yorumu ile tanınan bir solist olan Tansu Gencer , festival, bar, gazino eğlencelerinin vazgeçilmez isimleri arasında yer aldı. 2006 ve 2008 yıllarında profesyonel bir radyoda dj’lik yaparak farklı bir yeteneğini daha keşfetti. Artık onun için sınırlarını zorlama zamanı çoktan gelmişti. 2008 yılında 7 şarkılık albüm yaptı ve ‘Unut Beni’ adlı şarkısına çektiği klip ile de Kral TV başta olmak üzere bir çok TV kanalında adından söz ettirdi. Bir çok ünlü müzisyen ve hocadan özel ders alarak müzik bilgisini akademik düzeye taşıyan Tansu Gencer , bu süreçte dünya müzikleri ve müzisyenleri ile tanışma fırsatı da buldu.

Sanatçıya Ait Eserler